Tusz do drukarki – HP 650 – najważniejsze informacje

Seria tuszów do drukarek HP 650 składa się z dwóch rodzajów wkładów – czarnych i kolorowych. Czarne wkłady zostały oznaczone serią CZ101AE, a kolorowe CZ102AE. Oryginalne wkłady atramentowe od Hewlett Packard to kolejny krok ku wydajności druku atramentowego przy równoczesnym zachowaniu jakości wydruku i obniżeniu ceny.

Trzeba przyznać, że HP udało się osiągnąć wyższy standard w eksploatacji tuszy do drukarek. Tusze w tego typu drukarkach są przeznaczone do pracy w małym biurze lub domu. Są to tusze typu pigmentowego (czarny) i barwnikowego (kolor). Oznacza to, że czarny tusz wykazuje świetne właściwości odpornościowe na wodę, tarcie czy promienie UV. Kolorowy tusz jest jednak bardziej podatny na czynniki zewnętrzne.

seria oryginalnych tuszy do hp 650Producent gwarantuje, że oryginalne tusze HP 650 zakupione w sklepie online Dr Tusz, nie powodują zacieków i uszkodzenia głowicy drukującej. Same kartridże podlegają oczywiście gwarancji. W dokumentacji dołączonej do serii 650 można przeczytać, że HP gwarantuje, że każdy wkład atramentowy, głowica drukująca i powiązane materiały eksploatacyjne HP są wolne od wad materiałowych i produkcyjnych przez okres obowiązywania gwarancji. Dzięki temu można mieć pewność, że używana drukarka nie ulegnie awarii spowodowanej używaniem wkładów z oficjalnej dystrybucji. Ciekawostką jest, że kartridże z tuszem od HP, zostały wykonane nawet w 70% z surowców wtórnych.

Wydajność serii hp 650 utrzymuje solidną wydajność. Przy domyślnych ustawieniach drukowania, na czarnym tuszu można wydrukować, aż 360 stron A4. W przypadku kolorowego tuszu, możliwe jest wydrukowanie około 200 stron. Podobnie jak w przypadku czarnego tuszu istotne są ustawienia drukowania oraz sama zawartość.

Standardowo tusz pasuje do wielu drukarek HP. Listę obsługiwanych modeli przez tusze z serii 650 można znaleźć w karcie produktu, zarówno czarnego jak i kolorowego atramentu