Atramentowa drukarka HP Deskjet 2130

HP Deskjet 2130 to w założeniach firmy Hewlett Packard miało ułatwić codzienną pracę. Tak też dokładnie jest. Wielofunkcyjne urządzenie składające się z drukarki, skanera i kopiarki jest gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu i podłączeniu do komputera osobistego. Dodatkowo dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie bez problemów znajdzie dogodne miejsce w biurze lub pokoju.

dobra drukarka hp deskjet 2130Łatwość instalacji polega na tym, że urządzenia praktycznie trzeba instalować. Zajmie się system i sama drukarka. Wystarczy podłączyć sprzęt i po kilkunastu sekundach można bez problemu drukować, skanować i kopiować. Firma HP wraz z drukarką oprócz potrzebnych przewodów i instrukcji obsługi dołącza zestaw programów wspomagających pracę HP Deskjet 2130 – zobacz na stronie Dr Tusz. Są to programy przeznaczone zarówno do zwiększenia wydajności druku, ale też do ustawień skanera i obróbki zeskanowanych dokumentów i zdjęć.

Sama drukarka jest oczywiście drukarką atramentową. Kompatybilne tusze atramentowe oznaczone są numerem 302 dla czarnego i kolorowego tuszu. Dostępne są także tusze 302XL, co oznacza zwiększoną pojemność pojemnika. Tusze z serii XL potrafią zapełnić drukiem, aż 480 kartek A4.

Prędkość druku mieści w akceptowalnych granicach jak na drukarkę atramentową. Dla wydruków czarno-białych wynosi 20 stron na minutę i do 16 stron na minutę dla druku kolorowego. Wydrukowane materiały ostre i wyraźne dzięki wysokiej rozdzielczości wynoszącej aż 4800×1200 dpi. Natomiast zeskanowane materiały można zapisać w najpopularniejszych formatach jak PDF, BMP, PNG, TIF i JPG.

Ten wielofunkcyjny kombajn to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują prostego urządzenia 3w1. Nie ma żadnych udziwnień i zaawansowanych opcji. Dzięki prostej konstrukcji jest łatwa w obsłudze. Należy pamiętać, że HP Deskjet 2130 nie posiada możliwości łączenia się bezprzewodowo z domową siecią.