Co to jest HP Deskjet 1510?

znakomity wydruk z hp deskjet 1510

Wielofunkcyjne drukarka za mniej niż 150 zł? Czy takie urządzenie może być dobre? W przypadku HP z całą pewnością. Nie jest to urządzenie z wysokiej półki, które zeskanuje, wydrukuje i zaparzy kawę w biurze. Lecz dla użytkownika domowego lub jeszcze lepiej studenta, posiada wszystkie cechy jakie powinno mieć takie urządzenie.

Nie jest to odpowiednik 200-procentowego, całkowicie śpiewającego urządzenia biznesowego, ale dla użytkownika domowego – lub studenta – przy okazjonalnych wymaganiach dotyczących drukowania może to być wszystko, co potrzebne. HP DesJet 1510 jest niewielką, białą jednostką. Nie rzuca się w oczy gdy nie jest używana. Podajnik papieru składa się od góry drukarki, maszyna zaś podaje papier z tyłu a nie od przodu. W przeciwieństwie do całej obudowy taca papieru jest czarna i mieści kartki A4. Panel sterowania wykorzystuje aż cztery przełączniki membranowe do sterowania wydrukami w kolorze oraz do funkcji anulowania zlecenia. Diody LED wskazują na stan tuszu we wkładach, które są wsuwane od frontu. Wkłady znajdują się za czarną pokrywą, która jest dostępna po wysunięciu zasobnika papieru.

HP Deskjet 1510 – Prędkości drukowania

drukarka hp deskjet 1510Urządzenie jak za taką kwotę spisuje się dosyć dobrze. Hp DeskJet 1510 z Dr Tusz poradził sobie z 7 stronami w ciągu minuty i 4 stron w ciągu minuty przy druku w kolorze. Pięć stron drukowanych w czerni, zostało wydrukowane w ciągu 5,2 str na minutę, wzrósł do 6,5 ppm na 20 stronicowym dokumencie.

Test wydruku w kolorze nie był tak dobry, drukarka poradziła sobie z 2 stronami w ciągu minuty. Ksero jednej strony trwało 43 sekundy, a zdjęcie o wymiarach 15×10 na papierze fotograficznym w najlepszej jakości drukowało się 1 minutę i 7 sekund.

Nasz test kolorystyczny nie był tak dobry, z tylko 2 stronami na minutę na pięciostronicowych czarnych stronach z kolorowymi grafikami. Ponownie, dłuższy dokument mógłby zbliżyć się do roszczeń HP. Jednokartkowa kopia z płaskiego ekranu trwała 43 sekundy, a zdjęcie o wymiarach 15 x 10 cm na błyszczącym papierze w najlepszej jakości trwało 1 minutę 7 sekund.

Werdykt

HP Deskjet 1510 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze do drukowania, kopiowania i skanowania – z dodatkowym bonusem, którym jest cena, niższa od obiadu dla dwojga w średniej jakości restauracji.