Przegląd urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J105

Japońska firma Brother, znana na świecie jako producent urządzeń biurowych, niestrudzenie pracuje nad wprowadzaniem innowacji w swoich wynalazkach. Tak więc mała linia kolorowych atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych, nazwana Ink Benefit, co oznacza „przewagę atramentu”, wprowadziła model DCP-J105.

Japoński producent obdarzył ten model, jak i jego najbliższych braci, innowacyjną technologią, w szczególności zwrócił uwagę na zastosowanie laminowanej piezoelektrycznej głowicy drukującej, która dzięki swoim indeksom zwiększyła odporność na zużycie, a co za tym idzie pkres eksploatacji urządzenia.

Brother DCP-J105 łączy w sobie nie tylko drukarkę, ale również skaner i kopiarkę, więc model ten odnosi się do urządzeń wielofunkcyjnych. W tym przypadku górny pasek rozdzielczości wydruku to 1200 x 6000 dpi. Jest to faktycznie dość wysoki wskaźnik, którym nie wszystkie urządzenia wielofunkcyjne mogą się pochwalić.

Z takimi danymi, to urządzenie wielofunkcyjne jest gotowe do zademonstrowania przyzwoitej jakości druku zarówno w trybie monochromatycznym jak i kolorowym. Można drukować zarówno zwykłe dokumenty tekstowe, obrazy w różnych formatach, jak i zdjęcia na papierze fotograficznym.

Prędkość drukowania wynosi do 11 stron na minutę w standardowym formacie A4. Jeśli mówimy o drukowaniu w kolorze, to urządzenie jest gotowe do odtwarzania do 6 stron na minutę tego samego formatu A4. Jest to całkiem dobra prędkość dla tego typu urządzenia, więc Brother DCP-J105 można nazwać produktywnym.

Urządzenie wielofunkcyjne posiada cztery wbudowane wkłady atramentowe — jest to materiał eksploatacyjny do urządzenia. Ilość wkładów atramentowych jest dość imponująca, ale jest pewien niuans — producent nie podaje rodzaju stosowanego atramentu. Najczęściej używany czarny blok atramentowy jest przeznaczony na 2400 stron. Jest to bardzo duża ilość, dzięki czemu można przez długi czas nie martwić się o uzupełnianie lub wymianę wkładów.

Można używać papieru o następujących rozmiarach: A4, A5, A6. Taca może pomieścić do 100 stron.

Teraz kilka słów o wyglądzie. Brother J105 wygląda dość stylowo, ale jednocześnie nieco nieporęczne. Wyposażony w niewielki wyświetlacz, który wyświetla dosłownie jedną linię, ale zwiększa komfort pracy. W ten sposób można śledzić swoją pracę i bieżące zadania.