wydajny toner drukujący

Oryginalne tonery do drukarki a ich zamienniki

Drukowanie dokumentów przy użyciu drukarki wykorzystującej toner jest zazwyczaj wydajniejsze w porównaniu do drukarki atramentowej. Posiadając drukarkę laserową możemy dodatkowo obniżyć koszta druku za sprawą tzw. zamienników tonerów, których ceny są dużo niższe od oryginalnych.

Średnia cena oryginalnego toneru w zależności od drukarki laserowej zaczyna się od 100 złotych – im bardziej profesjonalne urządzenie tym cena może być wyższa. Chcąc zaoszczędzić na drukowaniu dokumentów możemy zdecydować się na zakup zamienników, których ceny mogą być niższe nawet o 50-70% od tonerów oryginalnych. Przed dokonaniem odpowiedniego dla nas wyboru, warto dowiedzieć się jakie są zalety i wady oryginalnych tonerów oraz zamienników.

Czy warto korzystać z zamienników tonerów?

Główną zaletą zamienników jest ich stosunkowo niski koszt zakupu w porównaniu do tonerów pochodzących od producenta drukarki. Cena jest również zależna od tego czy toner był regenerowany, czy też refabrykowany.

Regeneracja polega na otworzeniu zużytego pojemnika, wyczyszczeniu go oraz ponownym napełnieniu. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów, lecz zwiększa jego ryzyko zużycia. Natomiast produkcja zamienników tonerów z fabrycznie nowych części nazywana jest refabrykacją. Refabrykacja umożliwia uzyskanie zbliżonej jakości do oryginalnych tonerów, przy czym cena takiego tonera jest nadal niższa.

Oryginalne znaczy lepsze?

Kupując oryginalne tonery do drukarki laserowejwww.drtusz.pl/tonery-bebny-c-60000000003.html mamy pewność co do ich jakości i kompatybilności z urządzeniem. Producenci drukarek przekonują również o większej wydajności ich produktu.

Wybór oryginalnego tonera lub jego zamiennika do drukarki w dużej mierze zależy od naszych preferencji. Osobom, którym najbardziej zależy na obniżeniu kosztu druku z pewnością do gustu przypadną zamienniki. Stawiając natomiast na sprawdzone rozwiązania i najwyższą jakością warto w tym przypadku skorzystać z oryginalnych tonerów. Jedno jest pewne – każdy znajdzie coś dla siebie.