Nadal popularne drukarki atramentowe

wydajna drukarka atramentowa firmy hp

Wspomniana technologia dotycząca druku atramentowego, polegająca na tym, że specjalna głowica wystrzeliwuje bardzo drobne krople tuszu na papier, wyparła przed wieloma laty drukarki igłowe, które były powszechne w użyciu. Współcześnie drukarki atramentowe są powoli wypierane z rynku przez drukarki laserowe, podobnie jak same to robiły z drukarkami igłowymi. Jednak nadal należą do bardzo popularnej i najtańszej w zakupie gamy urządzeń drukujących, jakie są dostępne na rynku.

Technologia atramentowa

W przypadku zakupu nowej drukarki atramentowej, dołączony do niej zestaw tuszy spokojnie wystarcza na druk dużo mniejszej ilości dokumentów niż zakup zwykłych tuszy do tego samego modelu kupionych oddzielnie.

Drukarki atramentowe, z najniższej półki czyli jednocześnie najtańsze, dobrze radzą sobie w domach lub przy korzystaniu z nich w małych biurach lub jednoosobowych działalnościach. Pozwalają na drukowanie dokumentów tekstowych ale również zdjęć lub grafik w postaci wykresów, schematów, tabel. Po zastosowaniu papieru fotograficznego, wydrukowane na nim zdjęcia niewiele różnią się od zdjęć od fotografa.

szeroki wybór drukarek atramentowych w atrakcyjnych cenach

Kwoty jakie trzeba wyłożyć na najtańsze drukarki atramentowe to suma ok. 200 zł. Trzeba pamiętać, że w najnowszych modelach stosowane są oddzielne pojemniki na tusz. Wyklucza to potrzebę wymianę całości, wystarczy kupić lub zregenerować tylko jeden pojemniczek na tusz. Współcześnie pojemniki napełniane tuszem są w tak niskich cenach, że konkurują z zamiennikami. W przypadku gdy gwarancja już nie obowiązuje można stosować nieoryginalne zamienniki.
W drukarkach atramentowych są zastosowane kartridże pozwalające na wydrukowanie ogromnej ilości monochromatycznych wydruków lub grafik ale w przypadku zadrukowania 5% powierzchni kartki na zwykłym papierze. W przypadku drukowania zdjęć na papierze fotograficznym ilość kartek A4 spadnie dosłownie do kilkudziesięciu.

Praktycznie drukarka atramentowa najlepiej sprawdzi się w domu lub w bardzo małym biurze, gdzie nie drukuje się setek stron dziennie. Ze względu na stroną strukturę drukarki atramentowe nie powinny pracować pod zbyt dużym obciążeniem.