urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

Jaki tusz HP wybrać do drukarki?

Zakup samej drukarki to nie koniec naszych wydatków związanych z drukowaniem dokumentów. W zależności od intensywności drukowania nadchodzi w końcu czas, w którym nasza drukarka informuje nas o braku tuszu. Rzadko kupujemy tego typu produkt na zapas, dlatego najczęściej dopiero w takiej sytuacji szukamy przysłowiowego pojemnika z atramentem do naszej drukarki. Łatwo jest wtedy popełnić błąd i dokonać nieodpowiedniego zakupu. Dlatego ważna jest świadomość tego, jakie tusze będą kompatybilne z naszym urządzeniem drukującym.

Koszta związane z drukowaniem dokumentów

Wszystkim dobrze znana marka Hewlett-Packard, czyli w skrócie HP posiada w swojej ofercie między innymi drukarki oraz wysokiej jakości tusze. Posiadając lub decydując się na zakup drukarki tego producenta, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam koszt urządzenia, który możemy nabyć już od ponad 100 złotych, ale na równie ważną kwestię jaką jest cena tuszu. To właśnie od tego zależeć będą w dużej mierze koszta związane z dalszą eksploatację tego typu sprzętu.

Jaki tusz do drukarki wybrać?

model hp 301Przed zakupem konkretnego modelu drukarki atramentowej powinniśmy dowiedzieć się jaki rodzaj wkładu atramentowego jest z nią kompatybilny. Cena oryginalnych atramentów HP może się znacząco różnić. Wysokiej jakości oryginalny tusz HP 301 – https://www.drtusz.pl/tusze-hp-301-zamienniki-oryginalne-c-50200000264.html kompatybilny z wieloma modelami drukarek HP możemy kupić w dwóch rodzajach: czarny oraz kolorowy. Cena za czarny tusz HP 301 o pojemności 3 ml waha się w granicach 60-70 zł, pozwalając nam na wydruk ok. 190 stron. Natomiast kolorowy jest nieco droższy oraz mniej wydajny, umożliwiając wydruk kolorowych dokumentów w liczbie ok. 165 stron. Kupując natomiast w zestawie, możemy liczyć na atrakcyjniejszą dla nas cenę.

Alternatywą dla oryginalnych tuszy atramentowych są ich zamienniki. W podobnej cenie możemy otrzymać nawet 2-3 krotnie większą pojemność. Przy zakupie zamienników warto korzystać z oferty sprawdzonych dostawców, gdyż łatwo jest trafić na niskiej jakości zamienniki.