Jak napełnić tusz do drukarki Canon Pixma TS5150?

Drukarki z serii Canon Pixma TS5150 są znane i cenione przez klientów. Tak jak w przypadku każdej drukarki i do Canon Pixma trzeba kupować odpowiednie tusze. Canon Pixma TS 150 tusze nie są bardzo drogie. Są drukarki, do których tusze są dużo droższe. Nie oznacza to jednak, że tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 trzeba kupować za każdym razem, jak skończy się poprzedni. Jeśli pojemnik na tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 jest w dobrym stanie, można pokusić się o jego powtórne napełnienie

Pojemnik na tusz do drukarki Canon Pixma TS5150 nie powinien być całkiem pusty

Jeśli chcemy napełniać Canon Pixma TS5150 tusze, pojemniki nie powinny być puste. Wtedy system wyświetli w drukarce i na ekranie komputera komunikat o pustych pojemnikach. Może tak być, że Canon Pixma TS5150 tusze nawet po napełnieniu będą tak odczytywane przez drukarkę i komputer, co uniemożliwi drukowanie. O wiele lepiej napełniać pojemniki, które mają minimalny poziom tuszu.

Samo napełnianie nie jest trudne. Trzeba zaopatrzyć się w zestaw regeneracyjny. Nie kosztuje wiele i wystarcza na wiele napełnień pojemników na tusze. Zawiera tusze i strzykawki do napełniania. Wstrzykuje się nimi tusz w otwory, które są pod naklejką pojemnika.

Zamienniki nie zawsze daje się napełnić

Oryginalne pojemniki na tusz do Canon Pixma TS5150 można napełniać bez problemu. Warto pamiętać, że Canon Pixma TS5150 tusz zamiennik nie zawsze nadaje się do powtórnego napełnienia.

Firmy wytwarzające zamienniki bardzo często bowiem na trwałe zaślepiają otwory, którymi można byłoby wstrzyknąć tusz. Taki Canon Pixma TS5150 tusz zamiennik oczywiście jest tańszy w zakupie, jak się skończy, nie nadaje się jednak już do powtórnego napełnienia.

Po napełnieniu pojemnika, nie można zapominać o dokładnym przyklejeniu naklejki. Zasłania ona otwory i zapobiega dostawaniu się powietrza do środka pojemnika. To ważne.

Tusz bowiem może wtedy swobodnie spływać do głowicy drukującej, a samo drukowanie jest możliwe. Powietrze dostające się do wnętrza pojemnika może skomplikować sytuacje i – na przykład – uniemożliwić drukowanie.