tusze do drukarek brother

Tusz do drukarki Brother – oryginał czy zamiennik?

Każdy posiadacz drukarki prędzej czy później zmuszony jest do wymiany tuszu. Niestety bardzo często okazuje się, że oryginalne produkty są bardzo drogie i wtedy pojawia się myśl, by zastosować zamienniki. Czy oryginalny tusz do drukarki Brother jest faktycznie lepszy od zamienników? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak może się z początku wydawać.

Oryginalny tusz czy zamiennik?

Z jednej strony tusze do drukarek Brother w wersji zamiennej zapewniają porównywalną jakość wydruku z oryginalnymi, z drugiej wiele osób twierdzi, że używanie zamienników bardzo szybko spowoduje awarię drukarki. Czy jest to prawda? Wydaje się, że nie. Przeglądając opinie o tuszach zamiennych bardzo wyraźnie widać, że osoby używające ich przez wiele lat nie zauważyły negatywnych skutków takiej oszczędności. Oczywiście gołym okiem widać, że oryginalne tusze do drukarek Brother to ładniejsze opakowanie i jakby mocniejszy kartridż, ale jeśli chodzi o samą jakość drukowania czy awaryjność to nie sposób odróżnić oryginał od zamiennika.

Czy w związku z tym warto przepłacać za oryginały? Wydaje się, że nie! Oczywiście od każdej reguły istnieje wyjątek i nie inaczej jest w tym przypadku. W momencie, gdy dysponujemy nową drukarką, która uległa awarii, producent może odmówić wykonania darmowej naprawy gwarancyjnej z powodu używania nieoryginalnych tuszów. Taka sytuacja zdarza się dość rzadko, ale nie można jej w żadnym wypadku wykluczyć.

tusze do drukarek brother

Podsumowanie

Decyzja o wyborze oryginału lub zamiennika wcale nie jest prosta. Z jednej strony chcemy zachować gwarancję, z drugiej dobrze wiemy, że drukując spore ilości dokumentów, na zamiennikach jesteśmy w stanie zaoszczędzić tak dużo, że po kilkunastu miesiącach może okazać się, że w razie awarii stać nas będzie na nową drukarkę. Ostateczna decyzja jak zawsze podjęta musi być przez każdego właściciela. Nie jest ona wcale prosta i zależy od indywidualnego podejścia.